USG piersi i guzki w badaniu
witam zapisalam sie na usg piersi za tydzien bo moze moj guzek to jakis nowotwor w piersi zwlaszcza ze zawsze mialam jakies liczne zgrubienia, odkad pamietam. dodam ze mam 29lat a ostatnie badania piersi ginekolog robil mi 5 lat temu podczas ciazy. boje sie ze to jakis przerzut :(((( chyba zwariuje :(((

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Pikul
88 poziom zaufania
Witam. Proszę nie martwić się na zapas. Większość zmian w sutkach to zmiany łagodne (torbiele czy gruczolakowłókniaki) zwłaszcza w Pani wieku. Badanie USG powinno dać odpowiedź czy potrzebna jest dalsza diagnostyka zmiany.