Ustalenie dokładnego dnia zapłodnienia

Witam mam pytanie co do dokładnego dnia zajścia w ciąże prosze o odpowiedź. Mianowicie ostatnią miesiączke miałam 3 lipica 2014 r. trwała 5 dni test ciążowy zrobiłam 5.08.14 termin porodu wg lekarza na 9 kwiecień 2015 a wg badania usg na 13 kwiecień i sama nie wiem czy jestem w 19 tyg czy w 18 tyg ciąży bardzo zależy mi na tym kiedy mogło dojść do zapłodnienia bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, na pewno dokładniejszą metodą jest pomiar długości ciemieniowo-siedzeniowej (CRL) do 10 tyg ciąży w badaniu USG. Jeżeli taki pomiar został wykonany to proszę się sugerować bardziej datą z badania USG. Pozdrawiam.

Renata GrzechociĹska

Witam, nie podała Pani długości swoich cykli oraz faktu czy są regularne, czy nie. Dlatego trudno to ocenić. Jeżeli miewa Pani regularne 28 dniowe cykle, owulacja zazwyczaj występuje 14 dni po pierwszym dniu krwawienia.do zapłodnienia mogło dojść ok 3 dni wstecz lub 3 dni po owulacji. Najbardziej wiarygodne USG oceniające wiek płodu jest do 11 tygodnia ciąży.
Pozdrawiam