Usunięcie guzka tarczycy za pomocą lasera

Endokrynolog powiedział, że istnieje możliwość usunięcia guzka tarczycy przy pomocy lasera. Nie wiedział jednak, gdzie można przeprowadzić taki zabieg. Jeśli jest to możliwe bardzo proszę o jakąś informację na ten temat.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Do usuwania łagodnych zmian w obrębie tarczycy można wykorzystać przezskórną fotoablację laserową. O możliwość wykonania zabiegu proszę zapytać w poradni przy najbliższym ośrodku klinicznym.