Usunięcie jajników z powodu cysty i podejrzenia zmian nowotworowych
Witam u mojej żony 3 miesiące temu usunieto cyste która znajdowała sie na jajniku po wynikach okazało sie że znajdują się wniej komurki rakowe typu overian clear cell 1C .Zrobilismy tomografie komputerową wyniki wyszły dobre ,lekarz stwierdził że będzie potrzebna operacja usuniecia jajników wraz z całą resztą na zabieg zabieg był robiony laparoskopowo ,w wycientych narządach nie stwiwrdzono komórek rakowych ale lekarz stwierdził ze dzedzie potrzebna chemia dla czego i czego mamy sie obawiac

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania
Witam, istnieje ryzyko mikroprzerzutów, których obecności nie da się wykazać badaniami obrazowymi. Chemioterapia na na celu zniszczenie wszystkich komórek nowotworowych.
Za mało mam danych o rodzaju choroby , aby móc odpowiedzieć! Wszystkie pytania proszę zadawać onkologowi prowadzącemu!!! zż