Usunięcie jajowodu a starania o ciążę

Witam.Miesiąc temu przeszłam operację laparoskopową usunięcia lewego jajowodu z powodu cp. Lekarz stwierdził, że możemy starać się od razu, bez żadnych badań.Jeśli po 5 mies nic nie wyjdzie kazał się zgłosić.Z tego co wiem niestety częściej lub tylko owuluję właśnie z lewej strony.Czy w moim przypadku inseminacja ma sens?Czy nie powinna być od razu sprawdzona drożność drugiego jajowodu Lekarze nawet nie sprawdzili przyczyny cp.Co ja mogę zrobić w tej kwestii na własną rękę aby znaleźć przyczynę?

Myślę, że powinna Pani postępować zgodnie z zaleceniami ginekologa. Mimo braku jednego jajowodu możliwość zajścia w ciążę nadal jest wysoka, więc tak jak powiedział ginekolog prowadzący należy nadal starać się o dziecko, a dopiero po okresie 5 miesięcy włączyć odpowiednią terapię, czy też diagnostykę. Przyczyn ciąży pozamacicznej jest bardzo wiele i w dość dużej ilości przypadków nie do określenia (idiopatyczne podłoże).