Usunięcie narośli kostnej z wewnętrznej strony kolana w Warszawie

Interesuje mnie operacja kolana - usunięcie narosli kostnej z wewnętrznej strony kolana. Jak wygląda taka procedura/przygotowania i ile kosztuje. Lokalizacja - Warszawa

Narośli kostna musi zostać usunięta w całości i poddana badaniu histopatologicznemu. Procedura usunięcia zależy od lokalizacji narośli oraz także, a może i głównie od wielkości. Narośl kostną można usunąć w sposób otwarty klasyczny jak i metodą artroskopową (jeśli znajduje się w zakresie stawu i jest niewielka). Procedury te wykonuje się w ramach ubezpieczenia NFZ, więc bez opłat. Prywatnie to w zależności od metody operacyjnej koszt kilku tysięcy złotych. Zabieg wykonuje się w warunkach szpital, pobyt 1-3 dniowy, znieczulenie w tym rejonie najczęściej typu podpajęczynówkowego (do kręgosłupa). Odpowiednie badania przed zabiegiem wykonuje się już w szpitalu.