Usunięcie tarczycy a konieczność przyjmowania leków do końca życia
Częściowy opis USG Tarczycy. Płat prawy o wymiarach 60x30x34. W środkowej części płata p.hypoechegoniczna zmiana o nieregularnych kształtach średnicy 32x15. Dobrze ograniczona od otoczenia.W dolnej części płata prawego normoechogeniczna okrągła zmiana średnicy 12mm. Lewy płat częściowo usunięty 25lat temu został tylko kikut. Jeżeli usunie się całą tarczycę to czy trzeba brać leki do końca życia? Czy potrzebna jest operacja?

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Pikul
88 poziom zaufania
Witam. Tak. Usunięcie tarczycy wiąże się z koniecznością przyjmowania leków do końca życia. O tym czy konieczna jest operacja zadecyduje lekarz prowadzący po biopsji guzka tarczycy.