Usunięcie torbieli endometrialnej

Mam torbiel endometrialną na jajniku 3,4cm. Czy konieczne jest jej usunięcie? Czy w takim przypadku można leczyć ją farmakologicznie czy zalecane jest usunięcie. Dodam, iż chcemy z mężem starać się o dziecko.

Torbiel nie jest duża więc myślę, że można się podjąć leczenia zachowawczego zwłaszcza, że chce Pani jeszcze mieć dziecko. Jednak decyzję w tej sprawie musi podjąć ginekolog. On po uzgodnieniu z Panią podejmie odpowiednie decyzje.