Usunięcie wszystkich narządów rodnych

Witam. U mojej szwagierki stwierdzno raka macicy. W szpitalu zaplanowano usunięcie wszystkich narządów rodnych. Jednak nic jej nie wycięto! Lekarze otworzyli jej brzuch, po czym go zaszyli. Powiedzieli jej, że operacja była niepotrzebna i wystarczy jej radioterapia. Jak to jest możliwe? Co to zanaczy- że wyniki wcześniejszych badań (rezonanś) były błędem,czy stan jest tak zaawansowany choroby, że lekarze woleli nie usuwać narządów?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie z jakiego powodu nie usunięto narządów rodnych. Być może jednak proces nowotworowy był na tyle zaawansowany, że nie było to możliwe. Najlepiej byłoby zapytać lekarza prowadzącego, który był przy operacji.