Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Usuwanie blizn a znieczulenie lidokainą

Jestem alergikiem . miałam miec zabieg usuniecia blizny pionowej po cieciu cesarskim w znieczuleniu miejscowym , zrobiłam test na lidokaine i okazało sie ze jestem uczulona na w/w. W zwiazku z tym jakie jest dalsze postepowanie- narkoza ogolna ? ps. czy to prawda ze do znieczulania miejscowego przy tego zabiegach uzywa sie wylacznie lidokainy ?
KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu

Ryzyko znieczulenia dokanałowego

Znieczulenie można wykonać na kilka sposobów w tym znieczulenie ogólne. Po Pani pytaniu domyślam się że rozmawiała Pani z chirurgiem czy też ginekologiem i zabieg miał być wykonany w znieczuleniu miejscowym. Powinna się Pani umówić na rozmowę z anestezjologiem, który będzie musiał uczestniczyć przy zabiegu.

Specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Przez wiele lat zawodowo związany z 4. Wojskowym Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu. Współtwórca programu transplantacji kończyn w Szpitalu Św. Jadwigi w Trzebnicy, gdzie przeprowadzono pierwszą w Polsce udaną operację przeszczepienia ręki. W 2014 roku oznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez prezydenta RP.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy