Usuwanie blizn po trądziku w ciąży

Witam, mama kilka dziurek w twarzy po tradziku w ciazy.. od kilku tygodni stosuje peeling kwasem glikolowym, ale mam wrazenie, ze dziurki zamiast sie splycac, staja sie coraz glebsze.. czy jest mozliwe, ze kwas glikolowy bardziej mi szkodzi niz pomaga? Rano skora wyglada dosc ladnie, dziurki sa w miare plytkie ale z uplywem dnia robia sie wieksze i glebsze. Najgorzej wygladaja kiedy nakladam na nie podklad lub wykonam demakijaz.

Lek. Katarzyna Szymczak

Bez obejrzenia zmian nie można ocenić prblemu, radziłabym skonsultować się z dermatologiem lub lekarzem medycyny estetycznej.
Pozdrawiam

Dzień dobry, peeling glikolowy nie zaszkodzi, ale może okazać się niewystarczający, aby usunąć blizny. Polecam zabieg laserem frakcyjnym CO2. Pozdrawiam!

Peelingi medyczne mogą stosować lekarze po odpowiednim przeszkoleniu. Lekarz po konsultacji i obejrzeniu stanu skóry może dobrać odpowiedni preparat do głębokości blizn. Aby spłycić blizny potrzeba wykonać większą liczbę zabiegów, aby osiągnąć zamierzone efekty.