Usuwanie mięśniaków a Microgynon 21

Witam Mam 45 lat. 10 lat temu wycięto mi mięśniaka. W chwili obecnej nowy mięśniak ma 9cm. Od pół roku przyjmuję microgynon 21. Podniósł mi ciśnienie, ale już jest opanowane lekami. Obawiam się jednak skutków ubocznych związanych z zażywaniem hormonów, tym bardziej, że wcześniej nigdy ich nie przyjmowała. Niedawno dowiedziałam się o EMBOLIZACJI. Zastanawiam się co robić. Nie chcę usuwać macicy. Nie wiem czy czekać na menopauzę i wysuszenie? A może poddać się embolizacji? Proszę o radę.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Trudno proponować metodę leczenia na podstawie krótkiego opisu. Powinna Pani udać się na wizytę do specjalisty ginekologa, który dostosuje leczenie odpowiednio do aktualnego stanu klinicznego.