Usuwanie ósemki a bolesność po zabiegu

W przyszlym tygodniu bede miala wyrywana 8 chirurgicznie.. troche sie boje tego, jak pozniej mam jesc? Czy bedzie bolec kilka dni?

Magdalena StusiĹska

Tak- po usunięciu zęba rana goi się przez kilka dni, może boleć, jednak lekarz zaaplikuje lek przeciwbólowy. Przez pierwsze dni najlepiej jeść papkowate i miękkie rzeczy, gryząc drugą stroną zębów.