Usuwany guzek podśliniankowy bliżej okolicy dziąsła

Dzień dobry, Tydzień temu miałam usuwany guzek podśliniankowy bliżej okolicy dziąsła o rozmiarze ok 1 cm. Mam założone 2 szwy. Kontrolę mam dopiero za tydzień, moje pytanie dotyczy tego, że po zabiegu mam opuchnięte ślinianki, jedna jest opuchnięta bardziej przez co utrudnia mi mówienie, czy po tygodniu taka opuchlizna ma prawo nadal się utrzymywać? Nie mam problemów ze śliną, wydziela się w normalnej ilości. Czy powinnam udać się do lekarza pierwszego kontaktu czy poczekać do kontroli?

Witam serdecznie,
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości bądź obaw związanych z przeprowadzonym zabiegiem, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem przeprowadzającym zabieg. Opuchlizna może się utrzymywać, jednak może być również objawem przedłużającego się stanu zapalnego. W przypadku braku bólu, raczej powinna pani móc być spokojna.

Jeżeli lekarz operujący nie zalecił leków i nie określił szczegółowego postępowania pozabiegowego widzę zasadność szukania porady u lekarza rodzinnego.