Uszkodzenia serca po przebytych chorobach

Syn 18 lat od miesiąca męczył się i miał kaszel. Nie mógł spać itd. Ponieważ ma alergię - jeden lekarz kazał mu brać flegaminę a inny zdiagnozował zapalenie płuc. Ze skierowaniem na zapalenie trafił do szpitala, gdzie okazało się że ma zniszczone serce w skali (nie wiem jakiej) na 17pkt. Leży teraz na oiom kardiologiczny. Po rezonansie okazało się że na zwłóknienia po dawniejszej chorobie. Jakie są rokowania i leczenie bo w szpitalu lekarze są dziwnie milczący.

Z całym szacunkiem. O rokowaniu w takim widać ciężkim stanie musi pan się pytać lekarza prowadzącego. Prawdopodobnie stan syna może się zmieniać i dlatego lekarzom nie jest łatwo w tym momencie jasno się wypowiedzieć.Pozdrawiam.i życzę zdrowia dla syna.