Uszkodzony nerw i problem z mową po wycięciu ropnia

Witam rok temu miałam pobierane wycinki z gardła po tym okazlo sie porazenie prawej polowy krtani, byłam w szoku ale nie odczułam problemów ani z glosem ani z mowa, nastepnie mialam operacje na szyi wyciecie ropnia mialam male problemy z glosem lecz po jakims czasie bylo wszystko ok nagle po 2 mies od wyjscia ze szpitala cos peklo i pojawila sie krew w buzi lekarze powiedzieli ze nic sie nie stało a jednak od tamtgo czasu zle mowie mam uszkodzony nerw wg. neurologopedy.Czy bede mowic normalnie?

Nie odpowiem Ci. Zbyt mało konkretnych informacji i konkretnych rozpoznań lekarskich. nie wiem nic o rodzaju zabiegu na szyi, nie znam obrazu TK szyi itd. no i musiałbym Cię zbadać.