Utrata wagi przez 64-latka z cukrzycą i usuniętą tarczycą

Mam 64 lata, cukrzycę, całkowicie usuniętą tarczycę ( Eutyrox 150 raz dziennie).Wzrost 177cm. Od zawsze miałem wagę 103 kg. W ciagu 3-4 miesiący przy takim samym odżywianiu zszedłem do 98 kg, takiej wagi nie miałem w ciagu ostatnich 20 lat.. Oprócz kolejnej wizyty u lekarza proszę jakieś inne wskazówki- kierunek badań?? Dziękuję

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

w Pana sytuacji należy koniecznie wyjaśnić co jest przyczyną utraty wagi. Może zmienił Pan przyzwyczajenia, może inna dawka leków. Następnym etapem jest wykluczanie chorób, przede wszystkim nowotworowych. Sugeruję wizytę u lekarza POZ.

Pozdrawiam.