Utrata wagi, wypadanie włosów i nieregularny okres

Witam! mam 19 lat .Od pół roku zauważyłam w mojej przemianie materi coś dziwnego gwałtowny spadek wagi ważyłam 63kg i schudłam na 55 kg bez żadnego odchudzenia. Zaczeły mi bardzo wypadać włosy wcześniej miałam bardzo gęste teraz pozostało ich nie wiele mój okres stał sie nie regularny .Nie mam pojęcia co sie dzieje i jaka może być tego przyczyna

Witam Panią,

Proszę na początku oznaczyć sobie TSH oraz FT 4 we krwi rano na czczo i w razie nieprawidłowości zgłosić się do endokrynologa, który zaleci dalsze postępowanie.. Choć właściwie powinna się Pani zgłosić do lekarza wcześniej, bo lege artis konieczne jest dokładne zebranie wywiadu i zbadanie Pani, wówczas będzie można bardziej ukierunkować badania i postawić trafną diagnozę.

Pozdrawiam serdeczie.

Marek Derkacz