Utrudniające życie piersi

Witam,mam różnicę w piesiach.Ważę 63 kg na 164cm.Jedna piersi jest miseczki 75C druga 75D. Utrudnia mi to życie od gimnazjum i przez to przyzwyczaiłam się garbić .Czy ginekolog może mi przypisać jakieś tabletki ,żeby się zmniejszyły?Może na odchudzanie ?Czy NFZ mógł by mi refundować ew. operacje?

Witam! Większość kobiet ma pewną asymetrię w budowie piersi, jest to zjawisko całkowicie normalne. Rutynowe nie stosuje się zabiegów zmniejszania jednej piersi. Ginekolog powinien jednak dokładnie obejrzeć oba gruczoły i zweryfikować czy asymetria nie wynika z patologi toczących się w obrębie sutka (łagodne torbiele, mastopatia). W przypadku ich stwierdzenia konieczne jest wdrożenie leczenia przyczynowego.