Utrudnienia w stosowaniu tamponów po porodzie

Jestem już 5 miesięcy po porodzie naturalnym i dostałam pierwszej miesiączki. Postanowiłam tak jak przed ciążą użyć tamponów. I tutaj pojawił się problem, którego dotyczy moje pytanie. Otóż nie ważne jak głęboko wsunę tampon (chowa mi się cały palec wskazujący), to i tak tampon po kilku ruchach się wysuwa (a tylko chodzę lub siedzę), tak, że można go wyczuć palcem lekko dotykając krocze lub co gorsza obraca się o 180 stopni i wystaje przodem, a tył chowa się głębiej. O co tutaj chodzi?

Aleksander Ropielewski

Spowodowane jest to poszerzeniem kanału rodnego po porodzie. Na razie do czasu oobkurczenia tkanek miękkich prosze używać podpasek.