Uwidoczniono okężny naciek na odbytnicy
W badaniu TK z kontrastem uwidoczniono okężny naciek na odbytnicy po lewej 13mm,po prawej 24mm o długości 15mm o wzroście ezofitycznym, zmiany odczynowe z drobnymi węzlami chłonnymi ok. 3mm.Obraz TK może odpowiadać zmianie typu npl.Widoczne węzły chłonne krezkowe do 6mm,pachwinowe do 6mm.Czy to jest nowotwór, czy pilna jest wizyta u lekarza czy można sobie odpuścić wizytę na jakiś czas?Dziękuję

KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
79 poziom zaufania
Witam serdecznie,
opis wskazuje na podejrzenie w kierunku nowotworu. Konieczna jest pilna konsultacja z onkologiem.
Pozdrawiam.