Co oznacza opis badania TK jamy brzusznej?

Witam! Ktoś może mi wyjaśnić opis TK jamy brzusznej. Nieregularne kalafiorowate pogrubienie ściany zagięcia wątrobowego okrężnicy oraz w obrębie -wstępnicy na długości około 8 cm, światło jelita przewężone. Ściana ulega niejednorodnemu wzmocnieniu kontrastowemu, tkanka tłuszczowe w jej okolicy nacieczona .Lokalnie zobrazowano kilka powiększonych węzłów chłonnych, których średnica sięga 13mm. Obraz w pierwszej kolejności odpowiada zmianie o charakterze npl mai. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna dalsza dosc pilna diagnostyka pod postacią kolonoskopii