Uwypuklenie ku tyłowi, pierścienie włóknistego krążka L4-5 z modelowaniem worka opony twardej

Dzień dobry, badanie MR kręgosłupa lędźwiowego. Uwypuklenie ku tyłowi pierścienie włóknistego krążka L4-5 z modelowaniem worka opony twardej. Torbiel pajęczynówki wielkości 9mm na wysokości S2. Objawy to ból pleców i promieniujący ból od pośladka do stopy. Ortopeda przepisał leki przeciwbólowe i przeciwzapalne i zamknął sprawę. Chciałabym się dowiedzieć czy konieczna jest wizyta u neurochirurga bądź innego specjalisty czy może zacząć od konsultacji z fizjoterapeutą? Z góry dziękuję za pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac sie do lekarza neurochirurga po badania bedzie mozna coś więcej powiedzieć.

Proszę skonsultować się z fizjoterapeutą funkcjonalnym aby wdrożyć terapię nastawioną na poprawę ruchomości oraz zniesienie bólu. Dalszy krok to konsultacja z neurologiem w zakresie torbieli.
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki