Uwypuklenie ku tyłowi, pierścienie włóknistego krążka L4-5 z modelowaniem worka opony twardej
Dzień dobry, badanie MR kręgosłupa lędźwiowego. Uwypuklenie ku tyłowi pierścienie włóknistego krążka L4-5 z modelowaniem worka opony twardej. Torbiel pajęczynówki wielkości 9mm na wysokości S2. Objawy to ból pleców i promieniujący ból od pośladka do stopy. Ortopeda przepisał leki przeciwbólowe i przeciwzapalne i zamknął sprawę. Chciałabym się dowiedzieć czy konieczna jest wizyta u neurochirurga bądź innego specjalisty czy może zacząć od konsultacji z fizjoterapeutą? Z góry dziękuję za pomoc.

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
Proponuje udac sie do lekarza neurochirurga po badania bedzie mozna coś więcej powiedzieć.
Proszę skonsultować się z fizjoterapeutą funkcjonalnym aby wdrożyć terapię nastawioną na poprawę ruchomości oraz zniesienie bólu. Dalszy krok to konsultacja z neurologiem w zakresie torbieli.
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki