Uzależnienie od flirtowania z kobietami przez Internet

Mój problem może wydać się dziwaczny bądź nawet śmieszny, ale nie potrafie sobie z nim poradzić. Polega on na tym, że nie potrafię nie flirtować z innymi kobietami przez internet. Zostawiła mnie z tego powodu miłość mojego życia! Dowiedziała się o moich "zwczajach" od koleżanki do której pisałem. może nie było by w tym tragedii ale już kiedyś z tego samego powodu mnie zostawiła na kilka miesięcy. Powiedzcie mi proszę czy ja jestem chory? czy problem tkwi w mojej psychice? O co chodzi?? Pomóżcie

Dzień dobry,
Rozumiem, że problem, który Pan opisuje (i jego konsekwencje) są dla Pana dotkliwe. Najpewniej nie mamy tu do czynienia z zaburzeniem, raczej destrukcyjnym nawykiem, który dezorganizuje Pana życie miłosne. I temu właśnie nawykowi warto by się przyjrzeć pod okiem specjalisty - najlepiej psychoterapeuty. Razem z nim najpewniej odpowie Pan sobie na pytanie - jaką funkcję w Pana życiu pełni flirtowanie przez internet? co ono zastępuje? co rekompensuje? Być może istnieją okoliczności (np. nadmierny stres), które ten nawyk nasilają, ale może są i takie, które sprawiają, że potrafi się Pan obejść bez niego.
Życzę powodzenia,
Sabina

Witam. To na pewno problem w Pana psychice. Może to prowadzić w strone seksoholizmu. Powinien zgłosić się Pan do specjalisty.
Magdalena Brabec