Uzależnienie od mięsa

czy uzaleznienie od miesa ma wspolne mechanizmy z uzalezniem od alkoholu

Dzień dobry!

Alkohol (w odróżnieniu od mięsa) jest substancją psychoaktywną, tzn. oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy i zaburza funkcje poznawcze. Uzależnienie jest zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Jedzenia (nadmiernej) ilości mięsa może być po prostu szkodliwym nawykiem lub wiązać się z np. z zaburzeniami jedzenia (kompulsywne jedzenie, napady obżarstwa itp.). Nie ma jednak niczego dziwnego w odczuwaniu braku mięsa w diecie, ponieważ posiada ono wiele ważnych składników potrzebnych do utrzymania dobrego zdrowia i dobrej kondycji. Wegetarianie - osoby, które rezygnują z jedzenia mięsa - mają dużą wiedzę i praktykę w zastępowaniu tych składników innymi produktami, aby czuć się dobrze, zdrowo i nie odczuwać braku.

Pozdrawiam!

Witam, co ma Pan/Pani na myśli mówiąc o uzależnieniu od mięsa? Czy jest to dla Pana/Pani problem czy ktoś inny zwrócił na to uwagę? Czy czuje się Pan/Pani źle z tego powodu? Być może to po prostu zwykły nawyk. Pozdrawiam