Czy należy stosować suplementy diety po odrzuceniu mięsa?

Dzień dobry, Zrezygnowałam z jedzenia mięsa (na dzień dzisiejszy jem jeszcze mięso ryb raz w tygodniu). Czy powinnam, w związku z tym, brać jakiekolwiek witaminy,minerały czy inne leki? czy powinnam robić częściej badania krwi i moczu? Dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry,

wykluczenie z diety tych produktów może skutkować brakiem witaminy b12 w organizmie. Niestety nie podała Pani informacji na temat mleka i jego przetworów czy jajek - jeżeli je Pani spożywa - niedobór nie powinien się ujawniać.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Mięso można zastąpić innymi produktami. Można brać suplementy jednak składniki najlepiej wchłaniają się z żywności. Dieta ta powinna być ułożona przez specjalistę w celu uniknięcia pojawienia się niedoborów.

Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Roziewska
http://dietetyka-medyczna.pl