Czy osoba pijąca duża ilość kawy powinna stosować magnez i witaminę D3?

Mam pytanie dotyczace magnezy i witamimy d3 malo przebywam na sloncu i pije duzo kawy czy powinnam zazywac co dnia magnez i witamine d3??

Każda suplementacja powinna być uzasadniona i doprana odpowiednio względem niedoborów.
Aby suplementacja była skuteczna, musi być przyjmowana regularnie.
Duża grupa społeczeństwa ma niedobór wit.D więc zarówno w dni kiedy przebywa się na słońcu jak i kiedy nie ma ekspozycji na promieniowanie słoneczne witamina D powinna być suplementowa.

Pozdrawiam
Dietetyk Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)

Dzień dobry,

najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie badanie stężenia magnezu i wapnia we krwi. Jeżeli dieta jest prawidłowo zbilansowana suplementacja nie musi być konieczna.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga