Uzależnienie od narkotyków u 24-latka

Witam. Mam 24 lata i jestem silnie uzależniony od marihuany. Doszedłem do tego wniosku czytając pytania innych uzytkowników. Po pierwsze pale jakies 6lat codziennie. Ostatnio wkradła sie nerwica lękową. Byłem u psychiatry mam leki "Parogen" stosuje je od 4 msc ale nałogi mimo ze mam zakaz od samego lekarza! Czuję jak sie pogrążam. Dzis nie pale 1 dzien. Chciałbym bardziej rozwinąć pytanie czy gdzieś mozna? 500 znaków to zdecydowanie za mało. Mam wiele skutków ubocznych od palenia marihuany. Co do mojego wczesniejszego pytania... jestem uzalezniony bo: - nic mi sie nie chce - załatwiam marihuane i siedze caly dzien w domu paląc - Uczucia wygasły - Jestem obojętny - Czuję się chwilami słabo psychicznie( mozliwe ze przez to ze mieszam marihuane z parogenem) -Mam nerwicę lekową (mysle ze marihuana rozwalila moj układ nerwowy no i mam parogen wiec pewnie tak) - Pale od zbyt długo i zbut duze ilosci. Chce to rzucic lepiej mi bez. Trudno mi prosze o wskazówki. Pozdrawiam :)

Dzień dobry. Rozumiem, że ma pan wiele pytań, na które nie znajduje pan odpowiedzi. Jednak najważniejsze pytanie musi pan zadać sobie sam: czy chcę tak dalej żyć? Nigdy nie jest za późno na zmianę, dopóki człowiek żyje. Jeśli odpowie pan sobie na to pytanie i wybierze życie a nie wegetację w pokoju, to jestem pewna, że znajdzie pan placówkę, która pomoże panu w przeprowadzeniu kuracji odwykowej oraz terapeutę, który pomoże panu przez ten czas i także po zakończeniu kuracji. Wierzę w pana, gdyż jeśli potrafi pan załatwić sobie marihuanę, to wiem też że potrafi pan zmienić swoje życie. Proszę przekierować swoje umiejętności na cele, które ułatwią panu powrót do życia bez potrzeby odurzania się marihuaną. Pozdrawiam pana serdecznie