Uzależnienie od seksu analnego u kobiety

Witam. Od jakiegoś czasu jestem w nowym związku, kochamy się bardzo ale on jest beznadziejny jeżeli chodzi o seks analny, w przeciwieństwie do poprzedniego partnera, próbowałam go nauczyć ale bez efektu. Uprawiamy oralny seks prawie codziennie, jednak mi to nie wystarcza i i również prawie codziennie bez wiedzy partnera masturbuję się analnie od trzech miesięcy, czasem nawet dwie godziny dziennie. Nie potrafię się powstrzymać, za każdym razem obiecuję sobie że to ostatni raz.Czy tu uzależnienie?

Dzień dobry!

Każdy człowiek ma własną wyjątkową seksualność i indywidualne potrzeby. Nie ma niczego dziwnego, czy niepokojącego w preferowaniu seksu analnego.

Wspomina Pani jednak o kilku niepokojących sygnałach: zadaniowym i sprawnościowym podejściu do seksu, ocenianiu związku i partnera głównie przez pryzmat konkretnej aktywności seksualnej, odczuwanie frustracji i niezadowolenia ze swojego życia seksualnego, ukrywaniu ważnej dla siebie aktywności seksualnej przed partnerem itp.

Nie jest możliwe postawienie żadnej diagnozy za pośrednictwem Internetu. Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa oraz większa ilość informacji. Proszę zgłosić się do psychologa-seksuologa w swojej okolicy.

Pozdrawiam!