W jaki sposób dochodzi do zarażenia się anginą?

W tamtym roku dwa razy chorowałam na anginę ropną w tym rok też już dwa z tym że jedna angina skończyła mi się tydzień przerwy i druga, zauważyłam że te dwie ostatnie anginy mam po całowaniu się się chłopakiem, on jest okazem zdrowia rzadko kiedy choruję, czy to możliwe że od niego mogę jakoś się zarażać czy to po prostu zbieg okoliczności?

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko określić. Możliwe jest zakażenie od partnera, a być może także obniżenie Pani odporności. Proponuję udać się do lekarza otolaryngologa, po badaniu będzie można zalecić dalsze postępowanie.