Rzyko zarażenia się półpaścem

Dzień dobry, Dowiedziałam się dzisiaj, że mój chłopak ma półpaśca. Chciałabym się dowiedzieć czy możliwe jest, żeby mnie zaraził? Całowałam się z nim i współżyłam(biorę tabletki antykoncepcyjne). Chorowałam na ospę jak byłam dzieckiem. Po jakim czasie mogę ewentualnie mieć objawy? Słyszałam także, że osoby które chorowały na ospę nie mogą się zarazić półpaścem. To prawda? Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Półpasiec jest to choroba która występuje przy spadku odporności i zakażenie nie jest możliwe. Możliwe jest zachorowanie na ospę.