W jaki sposób doprowadzić do wypróżnienia?

Witam, Mam wstydliwy problem. Jestem na szkoleniu wojskowym, a jak wiadomo tam nie ma owoców, kawy, dużo błonnika i czasu. Nie wyprożniam się już kilka tygodni. żadne środkii nie działają, a brak czasu dodatkowo wzmaga zaparci i stres. Boje się że jak zjem tabletke to ROZBOLI mnie brzuch i bede musiałą spedzić pół dnia w wc, będzię np zbiórka i nie zdąże.

Dzień dobry,

żeby cokolwiek zadziałało należy wypijać odpowiednią ilość płynów.

Można posiłkować się ziołami typu senes- które wspomagają wypróżnienie lub tabletki - typu colon C.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Dzień dobry. Żaden problem nie jest wstydliwym dla specjalisty, który się nim zajmuje zawodowo. Zakładam, że miejsce, w którym Pani przebywa zapewnia również opiekę medyczną. Warto więc zwrócić się do lekarza i przedstawić mu sytuację. Prawdopodobnie podobne dolegliwości są częstym problemem zgłaszanym przez innych uczestników szkolenia. Pozdrawiam.

Witam,

raczej nie polecałabym herbatek z senesem ponieważ one mają działanie przeczyszczające. W ten sposób rozleniwi Pani jedynie jelita a po zaprzestaniu picia tych ziół problem wróci.
Pomimo wszystko proszę zadbać o większe ilości błonnika i wypijać przynajmniej 2 litry wody na dzień.
Rano na czczo warto pić wodę z cytryną. Dobrym sposobem jest także zjedzenie rano na czczo pokrojone kiwi polane oliwą - wiem nie smakuje najlepiej ale działa :)
Powodzenia !

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk