Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uzależnienie od środków przeczyszczających

Nadużywam środków przeczyszczających od 10 lat(Figura1).Zaczęło się od próby schudnięcia.Mój organizm przyzwyczaił się i nie byłam w stanie się wypróżnić bez jej pomocy.Próbowałam parę razy zmniejszyć ilość (zaparzam 2 torebki) ale po kilkudniowych zaparciach poddawałam się.Chcę wyjść z zaklętego koła ale nie wiem jak.Jestem na diecie bogatej w błonnik,piję dużo wody,jem warzywa/owoce ale nadal potrzebuję herbatek.Jak mam zacząć proces wychodzenia z uzależnienia i nie mieć tygodniowych zaparć?
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Wskazania do endoskopii

Endoskopia służy ocenie stanu narządów wewnętrznych. Jednak za pomocą endoskopu można nie tylko badać, ale również leczyć. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są wskazania do endoskopii.

Dzień dobry

W herbatkach typu figura znajdują się senes/ kora kruszyny które w nadmiarze powodują atonię jelit / zaburzenia czynnościowe.
Przede wszystkim należy z nich zrezygnować. Zalecam także wizytę u dobrego dietetyka, który za pomocą diety powinien ustabilizować pracę jelit.

Pozdrawiam,
Aneta Kościołek

Dietetyk, biotechnolog, specjalista ds. zdrowia publicznego. Doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
0

Witam serdecznie,

Z pewnością powinna Pani zrezygnować z tego typu herbatek i pozwolić organizmowi pracować naturalnie. Po odstawieniu danej herbaty może mieć Pani zaparcia ale trzeba to przeczekać a organizm zacznie prawidłowo pracować. Tak jak Pani wspomina dieta powinna być bogata w błonnik ale z nim tez nie należy przesadzać, ponieważ dostarczanie zbyt dużej ilości błonnika w diecie może mieć przeciwne skutki do zamierzonych. Jeżeli będzie Pani spożywała zbyt dużo błonnika a do tego piła zbyt mało czystej wody mineralnej może to przyczynić się do zaparć. Pisze Pani iż pije dużo wody i mam nadzieje że około 2l/dzień występuje. Dobrym i naturalnym sposobem na zaparcia jest zjedzenie rano na czczo kiwi z oliwą. Wiem że nie brzmi to zbyt zachęcająco i smacznie ale działa. Może Pani również wprowadzić siemię lniane do diety oraz pić codziennie rano przed śniadaniem szklankę wody z sokiem z cytryny. Jeżeli zaparcia nie miną proszę skontaktować się z lekarzem .

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy