W jaki sposób mamy teraz powrócić do Pradaxy?

Dzień dobry. Mój tato (72l.) przyjmuje 2 x dziennie po tabletce preparatu Pradaxa 150. Miał przejść operację, więc tabletki zostały zamienione na iniekcje Clexane 0,6. W związku z tym chciałabym zapytać w jaki sposób mamy teraz powrócić do Pradaxy. Dostał receptę na 20 zastrzyków (mają być wykonywane 2 x dziennie). W zaleceniach w karcie jest napisane, żeby się zwrócić w tej sprawie do lekarza POZ, jednak lekarz taty przyznał, że nie wie jak to miałoby wyglądać. Jako że wizyta u kardiologa w najbliższym czasie nie jest możliwa, postanowiłam zapytać Państwa.

Lek. Katarzyna Szymczak

Dawkowanie obu preparatów jest 2 x dziennie, więc należy po prostu zamiast dawki clexane przyjąć tabletkę pradaxa, oczywiście jeśli nie ma już przeciwwskazań chirurgicznych.
Pozdrawiam