Clexane 40 mg a operacja guza płuc

Doktorze, tata jest po operacji guza płuc. Szpital wypisał receptę na Clexane 40 mg przez 30 dni. Przez pomyłkę stosowano przez półtora tygodnia 2 razy dziennie po 40 mg. Jakie mogą być skutki takiego przedawkowania? Czy teraz z dnia na dzień należy zastosować dawkę, którą zlecił lekarz? Czy należałoby przerwać stosowanie, czy może zastosować jeszcze mniejszą dawkę Clexane 40 mg? Co robić? Zastanawiam się czym w ogóle może grozić takie przedawkowanie Clexane 40 mg - czy mogą po tym wystąpić jakieś negatywne skutki uboczne? Na razie tacie nic nie doskwiera, nie wydaje się, żeby lek mu w jakiś sposób zaszkodził, ale być może objawia się to dopiero później... Jak to wygląda? Chciałbym również zapytać czy jeśli należy zmniejszyć dawkę Clexane 40 mg do zalecanej to należy to robić jakoś stopniowo czy całościowo z dnia na dzień? Dziękuję za wszystkie informacje i pozdrawiam.

Piotr Pilarski

To postępowanie ma na celu zapobieganie zakrzepicy. Zwiększona dawka mogła spowodować krwawienie i trudności z jego zatamowaniem. Teraz należy zmniejszyć dawkę do tej zaleconej przez lekarza. Nie będzie to miało w przyszłości skutków ubocznych gdyż lek ten działa w dniu przyjęcia.

Pozdrawiam.