W jaki sposób mogę uśmierzyć ból?

Dzień dobry. Rano obudziłam się z ogromnym bólem lewej strony szczęki. Na pewno nie jest to ból zęba. Ewidentnie jest to ból szczęki w miejscu zawiasu. Odczuwam ból przy otwieraniu buzi, gryzieniu itd. Nie ruszając szczęką (mając zamkniętą buzię) nie czuję bólu. Bardzo proszę o informację co może być przyczyną i w jaki sposób mogę uśmierzyć ból (jakaś maść? tabletki przeciwbólowe lub przeciwzapalne?).

Witam,

W celu diagnostyki problemu niezbędna jest wizyta w gabinecie stomatologicznym oraz badanie lekarskie by zdiagnozować przyczynę bólu. Ból może wynikać z wielu przyczyn, między innymi z dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego. Doraźnie mogą pomóc leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski