W jaki sposób można zmniejszyć nieprzyjemny posmak po zatruciu zęba?

Dzień dobry. Wczoraj z bólem zęba wylądowałam u dentysty. Ząb robiony ok. rok wczesniej, górna lewa szóstka. Okazało się, że typowe zapalenie miazgi, ale ząb już był w takim stanie, że nie musiałam nawet mieć włożonej trutki a tylko lekarstwo. Mam na 4 dni ząb otwarty, czuje z niego taki dziwny posmak i brzydko pachnie mi z buzi - "dentystą" jak to się mówi. Czy to dobrze i czy mogę jakoś zmniejszyć ten zapach? Nie jest to zbyt komfortowe... Jestem kłębkiem nerwow. Prosze o pomoc :)

Żeby pomóc sobie samej w takim przypadku wystarczy wielokrotnie w ciągu dnia intensywnie płukać ogólnodostępnymi środkami do higieny jamy ustnej ze szczególnym naciskiem po stronie chorego zęba.Wskazana wizyta u stomatologa i rtg leczonego zęba.