W jaki sposób obliczyć dzień kolejnego okresu?

witam mam problemy z wyliczeniem ci ile dni mam okres, tzn od ktorego dnia wylicza sie 28 dni ,zeby wiedziec kiedy zacznie sie nastepny ? podam przyklad okres mialam od 1-5 marca , a teraz od 27-30 marca. od ktorego dnia sie liczy dni od pierwszego dnia okresu czy od ostatniego kiedy sie skonczyl?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Pierwszy dzień cyklu miesiączkowego to pierwszy dzień krwawienia. Długość trwania cyklu jest cechą indywidualną dla każdej kobiety i nie musi trwać dokładnie 28 dni. Pani ostatni cykl trwał 26 dni.