W jaki sposób od rozróżnić soczewkę akomodacyjną od pseudoakomodcyjnej?

Witam, Borykam się pytaniem, przeszukałem już cały internet, może tu znajdę odpowiedź na moje pytanie. W jaki sposób (z opisu np. w internecie) mogę rozróżnić soczewkę akomodacyjną od pseudoakomodcyjnej, gdyż często w opisie na stronach producentów soczewek i klinik ma takiej informacji. Jaka jest podstawowa różnica pomiędzy soczewką akomodacyjną i pseudoakomodacyjną, niestety odpowiedzi na to pytanie również nie udało mi się znaleźć. Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam M.

Witam.jest wtej chwili na rynku 5 soczewek pseudoakomodacyjnych.ich budowa każdej jednej jest inna.opiera się na zasadach czystej fizyki optyki między innymi na zjawisku dyfrakcji oraz ruchomości źrenicy oka w zależności od odległości fixowanego przedmiotu. Powikłania po każdej z tych 5 są inne.Soczewkę dobiwra pacjentowi chirurg w zależności czego oczekuje pacjent.Żadna z nich nie jest tak doskonała jak żywa ludzka. Pozdrawiam serdecznie