W jaki sposób określana jest dawka Izoteku, którą musi przyjąć pacjent?

Witam. Czy ktoś mógłby przedstawić mi, w jaki sposób określana jest dawka Izoteku, którą musi przyjąć pacjent? Zacząłem brać Izotek w lutym zeszłego roku. Cały czas biorę dzienną dawkę 40 mg. Ważę około 70 kilogramów. Moja skóra już od dawna wygląda bardzo dobrze. Był moment, że klinice zaginęła moja karta, do tego zmienił mi się lekarz. Martwię się o to, czy nie przyjąłem już za dużo tego lekarstwa. Badania stale wychodziły mi dobrze. Czy podczas odstawiania należy zmniejszać dawkę? Dziękuję.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

zwykle stosuje się 0,5 do 1 mg na kg masy ciała. Nie ma potrzeby stopniowego zmniejszania dawki. Lek stosuje się do ustąpienia zmian dlatego w Pana przypadku można odstąpić od podawania tego leku. Proszę to rozważyć z lekarzem prowadzącym.

Pozdrawiam.