W jaki sposób poprawić sobie pamięć, lecząc się na depresję?

WITAM.Od sierpnia 2016 zmagam się z depresją z objawem psychotycznym kłócia po głowie i twarzy. LEki: Effevelon 150 mg rano,Bilomag Plus 1 rano,Olanzapina 10 mg wieczorem. Pamieć jest słaba co mogę bezpiecznie dołączyć do miłorzabu japońskiego czy np. Bacopppa Monierii i w jakiej dawce? Proszę o odpowiedź. Bardzo dużo zapominam z rozmów ze znajomymi i to mnie martwi.

Witam Pana
Problemy z pamięcią i koncentracją uwagi często towarzyszą
zaburzeniom depresyjnym.
Przede wszystkim należy wyleczyć depresję.
Wnioskuję, że depresję leczy Pan tylko środkami
farmakologicznymi. Jest to leczenie objawowe.
Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę
Pana problemu, dotrzeć do źródła Pana zaburzeń
depresyjnych i ich konsekwencji i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby, ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Pozdrawiam serdecznie
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Dzień dobry, obniżony nastrój, obniżony napęd psychoruchowy mogą być źródłem także spowolnienia procesów poznawczych,w tym pamięci. Niestety, potęgować te "objawy" mogą również leki, które Pan przyjmuje (za wyjątkiem oczywiście tych, które mają usprawnić pamięć i koncentrację). Trudno jest coś Panu doradzic, bo nie jestem lekarzem. Poprawić sprawność umysłu mogą różnego rodzaju ćwiczenia na koncentrację, oferowane przez psychologów/pedagogów. Jakieś wskazówki nt. temat może Pan znaleźć m.in. w internecie. Można w tym celu wybrać się również do psychologa. Są też przychodnie specjalizujące się w leczeniu zaburzeń pamięci. Choć oferta skierowana jest b-j w stronę pacjentów neurologicznych, to nic nie szkodzi z nie skorzystać. Warto się również zastanowić nad zmianą diety. Są lekarze, którzy specjalizują się w leczeniu dietą. Warto się również i tym zainteresować. Natomiast, jeśli chciałby się Pan czegoś więcej dowiedzieć nt. stosowania farmakoterapii w likwidacji skutków ubocznych (zakłóceń pamięci) leków psychotropowych, proszę się zwrócić do lekarza psychiatry/neurologa/ogólnego itp. Pozdrawiam