Kiedy należy zgłosić się do psychiatry?

Depresja bardzo utrudnia funkcjonowanie osoby w środowisku zawodowym, społecznym i prywatnym. Trzeba wiedzieć, kiedy jest moment na zgłoszenie się do specjalisty. O tym opowiada lekarz Zofia Antosik.

Witam,

depresja jest chorobą, która przebiega w umyśle pacjenta, negatywne myśli dotyczące siebie, innych i otaczającej rzeczywistości powodują obniżony nastrój, smutek, lęk, przygnębienie, apatia, może być rozdrażnienie, co uniemożliwia przeżywanie radości, prowadzi do bezsensu i beznadziejności, do zawężenia sytuacyjnego wskutek zaburzeń suicydalnych, które charakterystyczne są dla depresji, które prowadzą do autodestrukcji. W związku z tym zaburzenia depresyjne wymagają ukierunkowanego leczenia farmakologicznego i/lub psychoterapeutycznego, podejście poznawczo - behawioralne wykazuje wysoką skuteczność w leczeniu zaburzeń lękowych, nerwicowych i depresyjnych oraz innych zaburzeń psychicznych. Aktywność fizyczna i przestrzeganie zasad zdrowego żywienia znacznie ułatwia leczenie zaburzeń psychicznych, relaksując się fizycznie uzyskujemy odprężenie psychiczne i odwrotnie - relaksując się psychicznie utrzymujemy dobrostan fizyczny, zioła są pomocne w profilaktyce zdrowotnej, jednak objawy choroby wymagają skutecznego leczenia jej przyczyny - o tym dobrze byłoby pamiętać.

Pozdrawiam serdecznie

0

Dzień Dobry Panu,

Z przyjemnością Panu odpowiadam na pytanie.

Polecany jest dziurawiec zwyczajny (przy stosowaniu nie opalać się),
Poza dziurawcem właściwości antydepresyjne ma miłorząb japoński.
Z naturalnych i skutecznych sposobów polecałabym Panu regularną aktywność fizyczną, medytację, relaksację, jogę i masaże, które to sprawiają, ze jesteśmy szczęśliwsi

Zachęcam Pana do ograniczenia słuchania i czytania "newsów", które są jakby przygotowane w taki sposób, żeby przygnębiać i przestraszać.

Oraz zachęcam do śmiechu i przebywania w miłym, i przyjaznym towarzystwie.

Z przesłaniem radości,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0

Witam, rośliną polecaną jest dziurawiec, wyciąg z dziurawca. Jednak trzeba zwrócić uwagę na stosowanie tego środka w okresie wiosenno-letnim ponieważ zawiera on składniki światłoczułe ( hiperycyna) co może wywołać reakcje alergiczne skóry. Proszę zastanowić się nad rozmową z psychologiem, czemu pojawia się obniżony nastrój. Psychoterapia jest skuteczną metodą leczenia zaburzeń depresyjnych.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty