W jaki sposób poprawnie wymawiać głoskę l?

Witam. Mam pytanie mam problem z wymówieniem prawidłowym litery L jak przywrócić poprawność wymowy czy może być to wina śliny a konkretnie jej nadmiar.

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko sobie wyobrazić jakie to dokładnie zaburzenie . Proponuje zgłosić się do lekarza rodzinnego . Być warto będzie udac się do logopedy

Dzień dobry.
Nadmiar śliny w jamie ustnej sugeruje jakąś nieprawidłowość. Ciężko mi jest bez zbadania pacjenta orzec, jaka jest tego przyczyna. Najlepiej byłoby udać się na konsultację do logopedy, który zdiagnozuje przyczynę nieprawidłowego wypowiadania głoski "l" (może nią być np. zbyt krótkie wędzidełko podjęzykowe) oraz nadmiernego ślinienia się.

Z wyrazami szacunku.
Anna Tońska-Szyfelbein, neurologopeda, logopeda wczesnej interwencji, pedagog terapeuta
http://www.logo-ped.gda.pl