W jaki sposób rozrzedzić zalegającą wydzielinę, żeby swobodnie ją odkrztusić?

Witam, od 1,5 tygodnia męczy mnie mokry kaszel. W środę byłam u lekarza, dostałam Bactrim forte oraz syrop Bronchicum N. Dodatkowo biorę też flegaminę w tabletkach, stosuję tzw."parówki", opukiwanie, płuczę gardło solą oraz szałwią. A kaszel coraz gorszy... Dosłownie duszę się. W jaki sposób rozrzedzić zalegającą wydzielinę żeby swobodnie ją odkrztusić? Błagam o pomoc.

1,5 tygodnia to nie jest dużo. Jeśli kaszel będzie się przedłużać, albo pojawią się nowe dolegliwości to trzeba będzie ponownie odwiedzić lekarza. Można przed taką wizytą zamienić np. Flegaminę na ACC 600 1 x dziennie rano.