Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

W jaki sposób skutecznie pozbywać się zaskórników?

Od dawna mój nos to najbardziej problematyczna strefa na mojej twarzy. Pojawiają się na nim zaskórniki zarówno otwarte, jak i zamknięte. Nawet po parówkach z szałwii, nie mogę ich wycisnąć, a są rozepchane i bardzo widoczne. W dodatku mam rozszerzone pory, które często się zapychają. Jak mam je zwęzić? Jakiego kremu mam używać, by pory się nie zatykały? Po wyciskaniu zaskórników, przez 2-3 dni, mam czerwone punktu na nosie, nie mogę ich niczym zatuszować. Czy da się ich pozbyć bezpośrednio po wyciskaniu?

KOBIETA, 13 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Witam!
Przede wszystkim nie wolno ich wyciskać, to tylko pogorszy stan skóry i spowoduje, że będą pojawiać się nowe i to większe. Powinna Pani zastosować krem zawierający izotretinoinę (na receptę) bądź skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej tj. peeling bądź laser. Tylko takie zabiegi, dobrane odpowiednio do Pani skóry dadzą korzystne efekty terapeutyczne.
pozdrawiam serdecznie,
Lek. Joanna Sałkowska-Wanat

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy