W jaki sposób skutecznie pozbywać się zaskórników?

Od dawna mój nos to najbardziej problematyczna strefa na mojej twarzy. Pojawiają się na nim zaskórniki zarówno otwarte, jak i zamknięte. Nawet po parówkach z szałwii, nie mogę ich wycisnąć, a są rozepchane i bardzo widoczne. W dodatku mam rozszerzone pory, które często się zapychają. Jak mam je zwęzić? Jakiego kremu mam używać, by pory się nie zatykały? Po wyciskaniu zaskórników, przez 2-3 dni, mam czerwone punktu na nosie, nie mogę ich niczym zatuszować. Czy da się ich pozbyć bezpośrednio po wyciskaniu?

KOBIETA, 13 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Witam!
Przede wszystkim nie wolno ich wyciskać, to tylko pogorszy stan skóry i spowoduje, że będą pojawiać się nowe i to większe. Powinna Pani zastosować krem zawierający izotretinoinę (na receptę) bądź skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej tj. peeling bądź laser. Tylko takie zabiegi, dobrane odpowiednio do Pani skóry dadzą korzystne efekty terapeutyczne.
pozdrawiam serdecznie,
Lek. Joanna Sałkowska-Wanat

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty