W jaki sposób skutecznie pozbywać się zaskórników?

Od dawna mój nos to najbardziej problematyczna strefa na mojej twarzy. Pojawiają się na nim zaskórniki zarówno otwarte, jak i zamknięte. Nawet po parówkach z szałwii, nie mogę ich wycisnąć, a są rozepchane i bardzo widoczne. W dodatku mam rozszerzone pory, które często się zapychają. Jak mam je zwęzić? Jakiego kremu mam używać, by pory się nie zatykały? Po wyciskaniu zaskórników, przez 2-3 dni, mam czerwone punktu na nosie, nie mogę ich niczym zatuszować. Czy da się ich pozbyć bezpośrednio po wyciskaniu?

Witam!
Przede wszystkim nie wolno ich wyciskać, to tylko pogorszy stan skóry i spowoduje, że będą pojawiać się nowe i to większe. Powinna Pani zastosować krem zawierający izotretinoinę (na receptę) bądź skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej tj. peeling bądź laser. Tylko takie zabiegi, dobrane odpowiednio do Pani skóry dadzą korzystne efekty terapeutyczne.
pozdrawiam serdecznie,
Lek. Joanna Sałkowska-Wanat