Jak leczyć ten trądzik przy maseczce?

Witam, Od marca 2020 po noszeniu maseczki w miejscach publicznych ukazał mi się trądzik. Najpierw z jednej strony zuchwy potem z drugiej. Raz udało mi się go samej zaleczyć, po kolejnym założeniu maseczki wysypało mnie tak, że niczym nie mogłam tego zagoic. Roznosiło się po twarzy bardzo szybko. Mam cerę wrażliwa na bakterie, kila pryszczy może skutkować naglym wysypem na całej twarzy, wystarczy że przejadę ręka po zmianach, a potem po zdrowej cerze. 2 dni później będzie dokładnie widoczne gdzie dotknęłam.Byłam 7 lat temu leczona aknenorminem. Przez 6 lat wyskakiwał mi od czasu do czasu mini pryszczyk i tyle. Teraz mam pół twarzy w dość sporych zmianach. Na początku potwornie swędziały, drapałam nawet przez sen. Teraz jest lżej. Byłam u dermatologa, przypisał mi duac, dał próbki żelu oczyszczajcego i kazał to wysuszać. Było to na początku grudnia. Nadal zmiany nie zeszły, mam wrażenie, że lek hamuje jedynie zwiększanie się zmian, nie goi ich. Oczywiście wychodzą mi kolejne i zaczynam wyglądać jak dosłownie pizza. Czy tak powinno być podczas stosowania tego kremu ? Czy da się kremami doprowadzić twarz do normalnego wyglądu? Według lekarza powinnam pogodzić się z trądzikową cera i tyle. Wysuszanie sprawia, że mam uczucie naciągnięcia (po leczeniu aknenorminem z tłustej cery stała się ona sucha i tak mi zostało) . Na zarumienienia na całej twarzy (które pojawiły przez moją glupote, po maseczce oczyszczającej zastosowanej przed wizytą u lekarza) nic nie przypisał, uznał, że zejdą same. Nie zeszły przez ponad miesiąc, jedynie lekko wyblakły. Mam cerę żółta, która przeważnie nawet się nie rumieni. Nie wiem czy jest sens stosowania tego kremu i czekania aż twarz znowu będzie wymagała tak drastycznych leków jak aknenormin. Najbardziej zmartwiło mnie to, że dermatolog wprost mi powiedział, że tego nie da się wyleczyć. Pocieszył mnie jedynie tym, że mógł to być trądzik różowaty. Mam się cieszyć z tego, że jest to trądzik pospolity, hormonalny. Co robić? Smarować, zmienić lekarza czy może są na prawdę dobre preparaty bez recepty?

Dzień dobry Pani,

proszę udać się do lekarza dermatologa lub medycyny estetycznej, który obejrzy Pani zmiany, zleci wykonanie dodatkowych badań i wdroży odpowiednie leczenie.

Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Dr Izabela Lenartowicz