W jaki sposób usunąć torbiele, gdy planuję dziecko?

Witam, od marca 2016 nie jem tabletek anty. w październiku pojawił mi się torbiel o wielkości 8x4,5cm. Skierowanie na usunięcie... Stety niestety pękł przed dzień operacji. Od tamtej pory co miesiąc tworzy mi się nowy torbiel ok 4x4cm i samoistnie pęka. Nie chcę brać tabletek antykoncepcyjnych, ponieważ staram się o dziecko jednak dolegliwości związane z torbielem są bardzo uciążliwe, tj. mdłości, ból jajnika, ogólne zmęczenie...dzien w dzień. Markery dobre, wyniki z krwi też. Co robić?

Lek. Tomasz Budlewski

Udac się do lekarza ginekologa być może leczenie zabiegowe byłoby jednak lepsze