W jaki sposób uzupełnić niedobory żelaza w organizmie?

Poziom mojego HGB to 10,30. Zakupilam Ascofer jednak nie wiem ile tabletek powinnam przyjmowac dziennie, aby uzupelnic niedobory, ale tez sobie nie zaszkodzic. W ulotce czytalam takze, ze zelazo moze zobojetniac leki na lagodzenie sokow zoladkowych, a ja takie przyjmuje, do tego debretin. Jak i w jakich ilosciach powinnam stosowac zelazo aby nie niwelowac dzialania lekow i uzupelnic niedobory? Pozdrawiam :)

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

żalecaną dawkę suplementacji powinna Pani ustalić ze swoim lekarzem prowadzącym, proszę pamiętać że nadmiar żelaza jest szkodliwy dla organizmu- bezpieczniej będzie uzupełnic niedobory dietą bogatą w ten pierwiastek.

Pozdrawiam