W jaki sposób wybielić skórę w miejscu pobrania skóry do przeszczepu?

dzien dobry, rok temu miałem pobrany z uda płat skóry do przeszczepu ok 10 cm x 10 cm, miejsce pobrania sie bardzo ładnie zagoiło, jest równiutkie i odznacza je tylko kolor skóry który jest w tym miejscu mocno różowy czy można je jeszcze choć troche wybielic za pomocą np. kosmetyków bądz zabiegów ? i czy skóra ta z czasem nabierze normalnych własciwosci bo odnosze wrażenie że jest bardziej wrażliwa na rózne czynniki np. brud, kurz itp

Dzień dobry

To miejsce jest młodym naskórkiem, jeszcze wymaga czasu do całkowitego uformowania komórek. Może Pan sobie pomóc poprzez stosowanie preparatów ze składnikami aktywnymi. Proszę skorzystać z porady kosmetologa w miejscu Pana zamieszkania, po diagnozie - będzie mógł zdecydować o odpowiednim dla Pana skóry preparacie.

serdecznie pozdrawiam

IJ