W jakim kierunku prowadzić leczenie?

Dzień dobry, jestem mężczyzną w wieku 30 lat. Nie pale i nigdy nie palilem nałogowo, oraz raczej stronie od alkoholu. Od dziecka miałem powiekszone migdały ale żaden z lekarzy u ktorych to konsultowałem, nie sugerował ich usunięcia. Około. roku temu zauwazyłem u siebie na lewej scianie gardła za migdałem zgrubienie, ktore w dotyku jest twarde niemal jak kosc przykryta tkanką. Laryngolog u którego zapisałem sie na wizytę w celu sprawdzenia co jest grane stwierdził, że to cześć przerośniętego migdała, ostatnio jednak (rok po tamtej wizycie) zauważyłem, że ten "guz" się powiększył o ok. 20%. zaczyna się na wysokości języka i ciągnie się do góry aż przez cala siane gardła. W dotyku jest dość dobrze unerwiony i tak jak wspomniałem wcześniej nieporównywalnie bardziej twardy niż prawy czy lewy migdal. Proszę, o podpowiedz w jakim kierunku prowadzić leczenie, czy o ponowna konsultacje zwrócić się do laryngologa czy może lepiej od razu do onkologa? Z góry dziękuje za wszelkie sugestie.
MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu

Jakie badania wykonać przed zabiegiem laryngologicznym?

Przed zabiegiem laryngologicznym, podobnie jak przed każdą innym zabiegiem, pacjent musi wykonać szereg badań. Wszystko po to, by wszystko przebiegło sprawnie, skutecznie i bez żadnych komplikacji.

Prawdopodobnie są to wyrostki rylcowate /wyrośla kostne/ które każdy z nas posiada. U niektórych są grubsze lub dłuższe i mogą być wyczuwalne na szyi pod uchem lub w gardle za migdałkami podniebiennymi. Spokojnie. Na początku zróbcie rtg twarzoczaszki celowane na wyrostki rylcowate.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty